2021’İN EN GÜÇLÜ KADINLARI AÇIKLANDI!

Son 18 yıldır her sene olduğu gibi, Forbes, bu yıl da ‘Dünyanın En Güçlü 100 Kadını’ listesini yayınladı. Ünlü, politika ve sanat gibi birçok …
Kadın - 12 Aralık 2021 18:22 A A

Son 18 yıldır her sene olduğu gibi, Forbes, bu yıl da ‘Dünyanın En Güçlü 100 Kadını’ listesini yayınladı. Ünlü, politika ve sanat gibi birçok farklı kategoride sıralama yapan Forbes’un 2021 listesinde 40 CEO, 19 dünya lideri ile birlikte Rihanna ve Beyonce de var!

Televizyon programını bir medya imparatorluğuna dönüştüren Oprah Winfrey’nin 23. sırada yer alırken, 68. sırada ‘Eğlence’ kategorisinin başında ise güzellik, moda ve müzik dünyasına damgasını vuran Rihanna yer alıyor. Geçtiğimiz yıl ‘milyarder’ olmasını kutlayan, LVMH ile anlaşma yapan ve Savage x Fenty koleksiyonu ile iç giyim dünyasındaki güzellik algısını değiştiren Rihanna, Barbados’un ‘Ulusal Kahramanı’ olarak taçlandırılmıştı.

Listenin 74. sırasında yer alan Reese Witherspoon ise Pacific Standard ve Hello Sunshine gibi yapım şirketleriyle kadınlara ekranda ve ekran arkasında daha çok alan tanımaya çalışıyor. ‘On The Run’ turnesi ile $250 milyon kazanan, Ivy Park ve ‘The Lion King’ gibi projeleri ile pandemi dönemine renk katan 76. sıradaki Beyonce’nin ardından ise 78. sırada Taylor Swift geliyor.

Jeff Bezos ve MacKenzie Scott (Getty Images)

Hollywood ve müzik sektöründeki isimlerin ardından Forbes listesinin ilk sırasında yer alan isim sizi şaşırtabilir. Son 18 yılda 3 defa yılın en güçlü kadını seçilen Angela Merkel, 2021’de tacını başka bir isme devrediyor. 2021’de Forbes’un ‘En Güçlü Kadın’ ünvanı, milyarder ve dünyanın üçüncü en zengin kadını MacKenzie Scott’a verildi. Servetini anlamlı kullanmak istediğini ve birçok bağış yaptığını belirten MacKenzie, aynı zamanda Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un eski eşi.

Kadın - 18:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.