Antalya’da aynı gün iki mevsim

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından bugün birçok kentte kar yağışı etkili olurken, turizm kenti Antalya’da sabah saatlerinde …
Gündem - 17 Aralık 2021 11:42 A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından bugün birçok kentte kar yağışı etkili olurken, turizm kenti Antalya’da sabah saatlerinde güneş açtı. Kentte hava sıcaklığı 14 derece nem oranı yüzde 42, deniz suyu sıcaklığı ise 20 derece olarak ölçüldü. Güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı vatandaşlar dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline gelerek denize girdi. Bazı vatandaşlar ise sahil bandında yürüyüş tutarak balık tuttu.

“SİVAS’I ARATMIYOR, MAŞALLAH”

Öte yandan kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta bin 900 rakımlı Saklıkent kayak merkezi ve Feslikan Yaylasında kar yağışı etkili oldu. Kar yağışını değerlendirmek isteyen Antalyalılar akşam saatlerinde araçlarına binerek bölgeye gitti. Aracı ile kar yağışının olduğu alana giden Sivaslı bir vatandaş, “Plakamız 58, Sivaslıyız. Burada da kar bulduk. Sivas’ı aratmıyor. Maşallah” diyerek, Antalya’da karla oynamanın keyfini çıkardı.
Kar yağışının ardından kent merkezinin hemen yanında bulunan Beydağlarının ise zirvesi beyaza büründü. Şehir merkezinde görülen beyaz örtü, kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.

“DENİZİN İMKANLARINDAN FAYDALANIYORUZ”

Konyaaltı’nda denize giren İbrahim Adalı, “Denizin imkanlarından faydalanıyoruz. Yaş ve kış yüzüyoruz. Sağlık için şart. Herkese tavsiye ederim. Vücudumuz alıştı. Mart’tan sonra soğuma başlıyor. Hemen hemen deniz suyu sıcaklığı dışarısı ile aynı. Yükseklere kar yağıyor, alçaklara yağmıyor. Zamanı gelince kayak yaparız inşallah” diye konuştu.

Gündem - 11:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.