BENETTON VE THE WOOLMARK COMPANY’DEN SONSUZ YÜN AŞKI

İtalyan moda markası, her tarzdan insanı bir araya getirmek için tasarladığı dayanıklı, geri dönüştürülebilir, doğada çözünebilir bir elyaf olan …
Moda - 17 Aralık 2021 08:24 A A

İtalyan moda markası, her tarzdan insanı bir araya getirmek için tasarladığı dayanıklı, geri dönüştürülebilir, doğada çözünebilir bir elyaf olan yünden üretilen koleksiyonlarının kalitesini ve sürdürülebilirliğini tasdik etmek için The Woolmark Company ile iş birliğini sürdürüyor.

“Sonsuz Yün Aşkı”: Bu slogan, yünde küresel otorite olarak elli yıldan uzun süredir önde gelen bir Avustralya markası olan The Woolmark Company ile 2021 Sonbahar-Kış koleksiyonu üzerinde ortak çalışmasını yenilemek için United Colors of Benetton tarafından seçildi.

United Colors of Benetton gibi İtalyan örme giysi sırlarını defterinde saklayan markalar için yünün mükemmel olması birincil öneme sahiptir. 2017’de Benetton Group, yün tedarik zincirini giderek daha işlevsel ve şeffaf hale getirmeye katkıda bulunmak amacıyla Uluslararası Yün Tekstil Örgütü’ne (IWTO) katılan ilk Avrupalı moda endüstrisi şirketi oldu.

The Woolmark Company ile yenilenen iş ortaklığıyla 2021 Sonbahar-Kış koleksiyonundaki Merinos Ekstra İnce yünden üretilen 500.000’in üzerinde giysinin kalitesini ve sürdürülebilirliğini belgelemek amaçlanıyor. Woolmark, yünün daha sorumlu bir şekilde kullanılmasına katkıda bulunup dikkat çekmeye ve markalar ile tüketicilere yünün moda endüstrisi için sürdürülebilir bir seçim olduğunu göstermeye kendini adamıştır.

Yumuşak ve nefes alan bir yapıda olmasının yanı sıra yün, yıkamada daha az enerji tüketir ve ortalama olarak diğer kumaşlardan yapılan kıyafetlere göre yünden yapılan giysiler daha dayanıklıdır. Ayrıca en fazla yeniden kullanılan, geri dönüştürülen elyaftır ve doğada çözünebilir. Doğaya doğru şekilde bırakılırsa birkaç yıl içinde çözünür.

Bununla birlikte, United Colors of Benetton için yün yalnızca bir ham madde değil, insanları zaman içinde bir arada tutan, duygusal öneme sahip bir elyaftır. İş ortaklığı lansman kampanyası: United Colors of Benetton yün giysilerin sıklıkla nesilden nesle aktarılarak gerçekten aile yadigârı haline geldiğini gösteriyor.

Rahat, rengârenk ve sürdürülebilir: United Colors of Benetton + Woolmark örme tasarımlara mağazalar ve web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

Moda - 08:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.