Beyannamenin esası Türkiye Yüzyılı olacak

AK Parti’nin 2023 seçim beyannamesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda açıkladığı “Türkiye Yüzyılı” perspektifi ve “yeni başlıyoruz” mottosuna göre şekillenecek.
Gündem - 6 Ocak 2023 14:39 A A

AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara – Dört ay aradan sonra geçen salı Erdoğan başkanlığında yeniden bir araya gelen strateji ekibi, seçim beyannamesi üzerindeki hazırlıkları ele aldı.

Toplantıda seçime giderken AK Parti’nin mevcut durumda avantajlı ve dezavantajlı olduğu konu başlıkları tartışıldı. Son dönemde ardı ardına yapılan ekonomik iyileştirmelerin AK Parti’nin elini kolaylaştırdığına, seçmen eğilimi tablosunun ağustosa göre ciddi toparlanma kaydettiğine işaret edildi. Ancak sahadaki en önemli “sorun” başlıklarının “hayat pahalılığı” ve “adalet” olduğu vurgulandı.

Revizyon vaadi

Strateji toplantısında, AK Parti’yi 2023 seçimlerine taşıyacak vaat ve programlar için detaylı değerlendirmeler yapıldı. Edinilen bilgiye göre beyanname, Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda açıkladığı “Türkiye Yüzyılı” perspektifi ve “yeni başlıyoruz” mottosuna göre şekillenecek. İlk kez Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne göre hazırlanacak beyannamede yeni sistem değerlendirmesi ve sistemde yapılması planlanan küçük çaplı revizyonlara ilişkin de somut öneriler ve değerlendirmeler de yer alacak.

Gündem - 14:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.