Çorak satma bahanesiyle 1 saate 2 bin 305 lira para topladılar

Bilecik Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Sakarya’dan gelen ve kent merkezinde çok sayıda kadının ‘İhtiyacımız var, çocuklar evde aç …
Gündem - 21 Aralık 2021 10:57 A A

Bilecik Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Sakarya’dan gelen ve kent merkezinde çok sayıda kadının ‘İhtiyacımız var, çocuklar evde aç’ diyerek çorap satma bahanesiyle dilendiği ihbarını aldı. Zabıta Müdürü Sali Yılmaz öncülüğünde hemen kentte dağılan zabıta ekipleri 8 kadını sırtlarındaki içi çorap dolu bohçalarla birlikte yakaladı.

TOPLADIKLARI PARAYA EL KONULDU, HER BİRİNE PARA CEZASI KESİLDİ

Ekipler kadınların 1 saate topladığı 2 bin 305 liraya tutanak karşılığında el koyarken, şahısların her birine Kabahatler Kanunu’na göre 204 lira ceza yazıldı.

YÜZDE 30 KOMİSYON ALIYORMUŞ

Çoğu akraba olduğu iddia eden kadınları, 06 FL 3297 plakalı son model ticari araç ile kentte getiren ve topladıkları paradan yüzde 30 komisyon alan araç sahibi Kadir D., kadınların çorap sattığı söyledi. Zabıta Müdürü Sali Yılmaz’a bir kadın nasıl çalıştıklarını anlatırken, şahsın oturduğu yerden toplanan paradan yüzde 30 komisyon aldığı ortaya çıktı.

 

Gündem - 10:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.