Dünya yıldızı Kim Kardashian avukatlık hayaline yaklaştı

2019 yılında hayalini açıklayarak avukat olmak istediğini belirten dünyaca ünlü şov yıldızı Kim Kardashian, sosyal medyada yaptığı paylaşımla …
Magazin - 15 Aralık 2021 04:54 A A

2019 yılında hayalini açıklayarak avukat olmak istediğini belirten dünyaca ünlü şov yıldızı Kim Kardashian, sosyal medyada yaptığı paylaşımla takipçilerine seslendi. İşte o açıklamalar…

ABD’nin California eyaletinde avukatlık sınavına giren Kardashian, ilk sınavı geçtiğini duyurdu ve büyük bir sevinç yaşadığını belirtti.

41 yaşındaki yıldız, bu süreçte kendisine destek olanlara ve sınavı geçmek için yardımcı olanlara teşekkür etti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bana bu yolun okuldan mezun olmaktan daha zor olduğunu, neredeyse imkansız olduğunu söylemişlerdi. Bugün aynaya baktığımda kendimle gurur duyuyorum.

Bu benim için kolay bir yolculuk değildi. İki yılda üç sınavdan kaldım ama pes etmedim ve başarana kadar daha fazla çalıştım.” ifadelerini kullandı.

Günde 10 saat çalışarak 4 saatlik sanal toplantılarda kendisine yardım eden ve her hafta kendisine deneme sınavı hazırlayanlara minnet duyduğunu belirtti.

Babası da avukat olan Kardashian, yıllardır ilk defa suç işleyen kişilere uzun cezalar verilmesini eleştiriyor ve ceza hukukunun azınlıkları daha olumsuz etkilediğini söylüyordu.

Kardashian’ın üniversite diplomasının bulunmaması nedeniyle avukatlık yapabilmesi için hukukçuların yanında staj yaparak hedefine ulaşması gerekiyor.

Öte yandan sosyal medya paylaşımlarıyla dünya gündemine oturan sosyetik isim, 269 milyon takipçisiyle rekor takipçiye sahip ünlülerin arasında bulunuyor.

İşte dünya yıldızının olay yaratan fotoğrafları…

Magazin - 04:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.