Eğitim müfredatına iklim de eklendi

EĞİTİM SERVİSİ – Geleceğe dair en büyük sorun alanlarından biri olan iklim değişikliğini önlemek ve çevrenin korunması bilincini küçük yaşlardan …
Gündem - 20 Aralık 2021 02:03 A A

EĞİTİM SERVİSİ – Geleceğe dair en büyük sorun alanlarından biri olan iklim değişikliğini önlemek ve çevrenin korunması bilincini küçük yaşlardan itibaren öğrencilere aktarmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde “Sıfır Atık Projesi”nin yürütüldüğünü hatırlatan Özer, ayrıca Bakanlık olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte pek çok çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Özer, Bakanlık olarak Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği dersine müfredatta daha fazla yer ayırmak için önemli bir adım attıklarını belirterek, şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye’nin iklim değişikliği mücadelesinde genç nesillerimizin daha bilinçlenmesi için müfredatta da önemli bir değişikliğe gittik. Talim ve Terbiye Kurulu toplantısında alınan kararla, 2015’ten bu yana 7. veya 8. sınıflarda haftada 2 saat seçmeli olarak okutulan Çevre Eğitimi dersi, 2022-2023 eğitim-öğretim yılından itibaren okutulmak üzere 6. ve 7. sınıflarda 1 saat, 8. sınıflarda ise 1 ya da 2 saat yine seçmeli olarak Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği adı altında uygulanacak.”

 

Gündem - 02:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.