Fatih’te kuyumcu soygunu! 350 bin liralık gümüş ve altın çaldılar

Olay, 19 Aralık gecesi Cevdetpaşa Caddesi’ndeki bir kuyumcu dükkanında gerçekleştirildi. İddialara göre, 4 şüpheli hırsızlık için cadde …
Gündem - 22 Aralık 2021 14:30 A A

Olay, 19 Aralık gecesi Cevdetpaşa Caddesi’ndeki bir kuyumcu dükkanında gerçekleştirildi. İddialara göre, 4 şüpheli hırsızlık için cadde üzerindeki bir kuyumcuyu seçti. Şüphelilerden biri sabaha karşı elinde demir makası ile gelerek kuyumcuya ait kepengin kilidini kırdı. Bir süre sonra diğer şüphelilerden 2’si kepengi kaldırarak kuyumcunun içerisine girdi. Dükkana giren 2 şüpheli tezgahta bulunan altın ve gümüş ziynet eşyalarını yanlarında getirdikleri çantalara doldurdu. Kuyumcu içerisindeki kasayı matkapla açan şüpheliler, kasanın içerisini de boşalttı. 13-14 dakika içerisinde boyunca hırsızlığı gerçekleştiren şüpheliler, dükkandan çıkarak kayıplara karıştı. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansırken polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

“GELİR GELMEZ ÇELİK KASAYI PATLATIYOR”

Kuyumcu dükkanının sahibi Ferhat Münüklü, “Cumartesi gece saat 04.00 sıralarında 4 hırsız geliyor. İlki önce gelip kepenklerin demirlerini kesiyor. İkincisi gelip kilitleri alıp gidiyor. Üçüncüsü gelip kepengi yarım kaldırıyor. Dördüncü hırsız gelip kapının kilidini kırıp 2 kişi ile birlikte içeri giriyor. İçeri girince bankonun arkasına saklanıyor. 2 kişi de dışarıda gözetliyor. Gelir gelmez çelik kasayı patlatıyor. Matkapla deliyorlar. İçinde altın, çeyrek, bilezik vs. bir sürü altın alıyorlar. Nakit paramı alıyorlar” dedi.

“300-350 BİN TL ARASINDA ŞU AN ZARARIMIZ VAR”

Tezgahtan çalınan eşyalardan söz eden Münüklü, “Tezgahın içerisinden altın yüzükler, tek taş, beş taşlarımı topluyorlar. Çantaya koyuyorlar. 13-14 dakika içerisinde çıkıp gidiyorlar. 300-350 bin TL arasında şu an zararımız var. Maliyet ve satış fiyatı olarak 300-350 bin TL olarak hesapladık. Daha ne çalındığını da bilmiyoruz” diye konuştu.

“DAHA DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKİYOR”

Olayı polise bildirdiklerini söyleyen Münüklü, “En kısa sürede bulunması temennimizdir. İnşallah bulur, cezasını verirler. Bizim de malımızı geri getirirler. Daha dikkatli olmamız gerekiyor. Kepenklerimi değiştireceğim. Güvenlik sistemini daha üst seviyeye taşıyacağım. Elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Gündem - 14:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.