‘Gelin AFAD gönüllüsü olun’

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. İçişleri Bakanı Soylu bu kapsamda AFAD Başkanı Yunus Sezer …
Gündem - 18 Aralık 2021 00:39 A A

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. İçişleri Bakanı Soylu bu kapsamda AFAD Başkanı Yunus Sezer beraberindeki heyetle bir araya geldi. Ülkede afet ve acil durumların öncesinde gerekli tedbirlerin alınması, bu durumlar yaşandığında etkin müdahale edilebilmesi ve sonrasında iyileştirme çalışmalarının yapılması amacıyla kurulan AFAD’ın 12’nci yılını kutlamaktan gurur duyduğunu dile getiren Soylu, hem lojistik imkanları, hem müdahale imkanları hem de afet öncesi il hazırlıklarını sürekli gözden geçirmek durumunda olduklarını söyledi. Soylu şunları kaydetti:

“Özellikle il afet risk azaltma planlarının uygulanması konusunda il müdürlerimizin sıkı takibini sağlayalım. Afet gönüllülerimizin eğitimleri, arama kurtarma ekiplerinin eğitimleri, bunların akreditasyonu bizler için önemli. Tüm kapasiteyi AFAD bünyesinde hazır tutmalıyız. Gönüllülük sistemi, dünyada da kullanılan önemli bir güç. Özellikle gençlerimize buradan çağrı yapıyorum; gelin AFAD gönüllüsü olun birlikte çalışalım, takım arkadaşı olalım. Şu ana kadar 410 bin gönüllü başvurumuz oldu. Bunun 91 bin 965’i en az bir eğitimi tamamladı, 173 bin 862’sinin de eğitimi devam etmektedir. 2021 yılını ‘afet eğitim yılı’ olarak ilan etmiştik ve 51 milyon hedefiyle yola çıkmıştık. Çok şükür, şu an itibariyle 55 milyon 803 bin rakamına ulaştık.”

Gündem - 00:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.