HOGAN’DAN SÜRDÜLEBİLİR KOLEKSİYON

Geri dönüştür, yeniden kullan, azalt… Ama ayrıca yeniden düşün, yeniden şekillendir ve saygı duy. Yeni Hogan 3-R koleksiyonu dünyaya ve …
Moda - 16 Aralık 2021 04:06 A A

Geri dönüştür, yeniden kullan, azalt… Ama ayrıca yeniden düşün, yeniden şekillendir ve saygı duy. Yeni Hogan 3-R koleksiyonu dünyaya ve insanlara olan sevgi ile ortaya çıktı ve geri dönüştürülmüş malzemeler, kalitesi ve değeri orijinalinden daha yüksek bir ürün yaratmak için tasarlandı.

Çevre sorunlarının bilinci, benzersiz, değerli ve dayanıklı tasarımları hayata geçirirken atıkları azaltarak mevcut kaynakları mantıklı bir şekilde kullanan sorumlu bir ürün yeniliğine inanmak anlamına gelir. Kalite, işlevsellik ve estetiği seçen, trende karşılık mirası tercih eden ve ürünün uzun ömürlü olmasını garanti eden yeni proje yollarını teşvik etmek anlamına gelir. Bu bilinç ve değerler her zaman Hogan’ın ayrılmaz bir parçası olmuştur.


Hogan’ın başkanı ve Tod’s grubunun başkan yardımcısı Andrea Della Valle HOGAN 3-R koleksiyonu için; “Bir şirket olarak, gezegenimizi ve onun hassas dengesini korumayı amaçlayan hem çevresel hem de sosyal sürdürülebilirlik için yenilikçi süreçleri teşvik etme yükümlülüğümüz var. Tüm dünyada çok önemli bir sosyo-kültürel değişim yaşanıyor ve yeni nesillerle birlikte -her zaman çok bilgili ve ilgililer- sadece değerlerimizi değil aynı zamanda eylemlerimizi de paylaşmalıyız. Bugün attığımız her küçük adımın daha iyi bir geleceğin temeli olacağının bilincinde olmalıyız”

Quentin Jones’un Hogan için hazırladığı Hogan 3-R kampanya videosu “Güçlü Bir Çevresel Kolaj”da İngiliz sanatçı dinamik bir anlatımla renklerin ve doğanın güçlü bir kolajını resmediyor.

Koleksiyonda öne çıkanlar

Cinsiyetsiz, rahat, modern. Hogan-3R koleksiyonunun ilk bölümü, küresel akıllı şehirlerin ritmi ve silueti ile uyumlu bir şekilde harmanlanan birkaç temel ama son derece çok yönlü parçayı sunuyor.

Hogan-3R spor ayakkabı tasarımının üst kısmı, yenilenmiş deriler ve geri dönüştürülmüş plastiğin özel bir karışımından üretildi ve inanılmaz derecede hafif dış taban, çöplükleri önleyen endüstriyel atık malzemelerle 3 boyutlu olarak basılmış. İmza ‘H’ logosu üst kısım, taban ve sırt boyunca uzanıyor. Spor ayakkabılar, geri dönüştürülmüş yünden kapüşonlu bir trençkot ve rejenere elyaf ve sentetik kuş tüyü ile yapılmış kapitone gömleklerin üzerine giyilebilecek unisex bomber ceketler ile tamamlanıyor. Su geçirmez naylon ve biyobazlı polyesterden hem uzun hem de kısa oversize ceketler, geri dönüştürülmüş yünle ikiye katlanmış pamuklu havlu sweatshirtler ve büyük boy bel çantaları ile tamamlanıyor.

Moda - 04:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.