İki husumetli konuşmak için buluştu, silahlar çekildi

Damla GÜLER / İSTANBUL- Covid-19 tedbirleri kapsamında cezaevinden izinli olarak çıkan iki husumetli Ümit Özer ile Yurdal Karademir, aralarındaki …
Gündem - 22 Aralık 2021 07:06 A A

Damla GÜLER / İSTANBUL- Covid-19 tedbirleri kapsamında cezaevinden izinli olarak çıkan iki husumetli Ümit Özer ile Yurdal Karademir, aralarındaki anlaşmazlığı konuşmak için 5 Şubat tarihinde buluştu. Ancak ikili arasını düzeltmek isterken bir anda kavgaya tutuştu. Kavga sırasında yanında getirdiği silahı çıkaran Ümit Özer, husumetlisi Yurdal Karademir’e kurşun yağdırdı. Karademir kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın ardından yakalanan Ümit Özer yeniden tutuklanarak hakkında dava açıldı. İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya sanık Özer, tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile katıldı.

“ALDIĞIM DARBELERDEN TRAVMA GEÇİRDİM”

Duruşmada savunma yapan sanık Ümit Özer, öldürme kastı olmadığını söyleyerek, “Annemi arayıp bana mesaj gönderene kadar yanına gitmedim. Anneme mesaj bırakmış benimle görüşmek için o zaman gittim. Olay esnasında aldığım darbelerden dolayı travma geçirdim. Maktulün daha önce cinayet suçundan cezaevinde yattığını bildiğim için refleksle hareket ettim. Bana gösterilen davranışlara karşı nasıl tepki vereceğimi kestiremiyorum” dedi. Özer, son sözünde ise, “Pişmanım böyle olmasını istemezdim” dedi.

Alınan savunmanın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Ümit Özer’i, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Özer ayrıca, “ruhsatsız silah bulundurmak” suçundan da 1 yıl hapis ve 600 lira para cezasına çarptırıldı.

Gündem - 07:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.