Korku dolu anlar! ‘Televizyon izliyorduk bir anda gürültü oldu’

Olay 00.45 sıralarında Turgut Mahallesi Evliya Çelebi Sokak üzerinde meydana geldi. Yan tarafta devam eden inşaat çalışması nedeniyle istinat …
Gündem - 21 Aralık 2021 20:27 A A

Olay 00.45 sıralarında Turgut Mahallesi Evliya Çelebi Sokak üzerinde meydana geldi. Yan tarafta devam eden inşaat çalışması nedeniyle istinat duvarı zarar çökünce, iki binanın temelinde toprak kayması meydana geldi. Gürültü ile birlikte kayalar düşmeye başlayınca binada oturanlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Bu sırada yıkılma tehlikesi bulunan iki binada yaşayanlar, kendi imkanlarıyla evlerini boşalttı. Olay yerine gelen AFAD ve itfaiye ekipleri bina çevresinde inceleme yaptı. Yapılan incelemelerin ardından boşaltılan iki binada yaşayan iki aile geçici olarak komşularının yanına yerleştirildi. Olayın yaşandığı sokak ise tedbir amaçlı araç trafiğine kapatıldı.

KOCA EV BAŞIMA YIKILIYOR SANDIM

Yaşanan olay nedeniyle büyük korku yaşadıklarını dile getiren ev sahibi Hafize Özçelik, “5 aydır burada yıkım işlemleri devam ediyor, biz de 5 aydır burası yıkılacak diye uyarıyorduk. Oturup televizyon izliyorduk bir anda gürültü oldu. Kayalar hep çökerek aşağı düştü. Kaç gündür toprakta ufak oyuklar vardı bu akşam tam felaket oldu. Çok korktum koca ev başıma yıkılıyor sandım” dedi.

Gündem - 20:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.