PANTONE 2022’NİN RENGİNİ DUYURDU

Pandemi ikinci senesine doğru uzarken “Yeni neler var?” sorusu biraz sıkıcı olmaya başladı. Ama Pantone kesinlikle heyecanımızı Yılın Rengi …
Moda - 11 Aralık 2021 19:04 A A

Pandemi ikinci senesine doğru uzarken “Yeni neler var?” sorusu biraz sıkıcı olmaya başladı. Ama Pantone kesinlikle heyecanımızı Yılın Rengi geleneği ile artırmayı başardı. Geçtiğimiz senenin aksine iki renk yerine 2022 için tek bir renk belirleyen Pantone, duyuruyu geçtiğimiz Çarşamba akşamı bir etkinlikte yaptı.

İnsanlar yaşamak ve çalışmak için farklı yöntemler keşfederken, dijital teknolojilere olan bağlılığımız daha da arttı. Metaverse inovasyonu, teknolojik gelişmeler, yeni olasılıklar derken Pantone uzmanları da yenilik ve gelecekten ilham alarak ‘Very Peri’ adını verdikleri bir renk seçtiler.

Dünyanın şu anki geçiş döneminden ilham alan Pantone, tüm bu hisleri Very Peti’de buldu. Alt tonlarında kırmızı barındıran bu mavi renk ile fütüristik bir etki elde eden Pantone, dijitalleşen dünyanın yeni rengini belirlemiş oldu.

Bu renk kombinasyonu ile dinamizm, yaratıcılık, hayal gücü ve fütürizm yansıtmak isteyen Pantone, Yılın Rengi için ilk defa sıfırdan bir renk üretme kararı aldılar. Very Peri rengini üretirken bu tonun doğada da olduğunun altını çizen Renk Enstitüsü, egzotik kuşların ve kelebeklerin bu renkte bulunduğunu ekledi. Birkaç sene önceki ‘Ultra Violet’ tonlarından biraz daha farklı olan Very Peri, daha eğlenceli ve sıcak bir mavi tonuna yakın. Very Peri’nin fiziksel dünyada olduğu kadar dijital dünyada da çok tercih edileceğini vurgulayan Pantone, bu rengin bize daha iyi bir gelecek olduğunu hatırlatarak hayal kurmamızı sağlayacağını söyledi.

Moda - 19:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.