‘PCR zorunluluğu genişletilmeli’

  5-11 yaşa aşı sağlansın – Aşı tereddütü yaşayan kişileri hedefleyen aşı kampanyaları yapılmalı, birincil aşılanma takvimini tamamlamış …
Gündem - 22 Aralık 2021 22:24 A A

 

5-11 yaşa aşı sağlansın

– Aşı tereddütü yaşayan kişileri hedefleyen aşı kampanyaları yapılmalı, birincil aşılanma takvimini tamamlamış kişilerin de hatırlatma dozlarını hızla olmaları sağlanmalıdır. Korunmasız halde olan çocuk ve gençlerin aşılanmaları öncelikle teşvik edilmelidir. Uygun aşılar sağlanarak, pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de ‘5-11 yaşa aşı sağlansın’ seçeneği sunulmalıdır.

– Özellikle okul, bakım kurumları, hapishane, kışlalar gibi ortamlardaki kişilere (duyarlı gruplara) yönelik test kapasitesi artırılmalı.

– Büyük katılımlı toplantılar ya ertelenmeli. Toplantı öncesindeki 48 saat içinde negatif PCR testi sonucu veya toplantı günü negatif hızlı antijen testi sonucu zorunluluğu getirilmelidir. Spor müsabakalarına sınırlı sayıda seyirci kabul edilmelidir.

– Evden çalışma seçeneği teşvik edilmelidir.Mesai saatlerinde kurumlar arasında kaydırmalar yapılmalı. Sınır kapılarında girişlerde yolculuk öncesi son 24 saat içerisinde yapılmış PCR testi zorunluluğu getirilmelidir. Yurt dışı seyahatlerden dönenlerin ilk 3 gün karantinada kalmaları, PCR negatif olması koşulu ile karantina kaldırılmalı.”

Gündem - 22:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.