Şişli’de korku dolu anlar! Yangında mahsur kalanlar böyle kurtarıldı

Kurtuluş Bozkurt Mahallesi Bilezikçi Sokak’ta saat 22.30’da meydana gelen olayda,  5 katlı binanın bodrum katındaki elektrik panosunda yangın …
Gündem - 22 Aralık 2021 19:48 A A

Kurtuluş Bozkurt Mahallesi Bilezikçi Sokak’ta saat 22.30’da meydana gelen olayda,  5 katlı binanın bodrum katındaki elektrik panosunda yangın çıktı. Bu sırada işten dönen bir bina sakini, yangını fark ederek durumu itfaiyeye bildirdi. Yangın nedeniyle oluşan yoğun duman bina içine dolarken, bazı bina sakinleri dairelerinde mahsur kaldı. Binanın girişindeki dairede mahsur bir kişi, pencerenin demir korkuluklarını kıran vatandaşlar tarafından kurtarıldı. İtfaiye ekipleri, elektrik panosunu saran alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Bodrum katta mahsur kalan bir kadın da itfaiye ekiplerinin yardımıyla dışarı çıktı. Bu sırada, 4’üncü kattaki dairesinden kendi imkanlarıyla dışarı çıkmaya çalışan bir kişi ise merdivenden düşerek kafasından yaralandı. Yaralıya ambulansta pansuman yapılarak müdahale edildi.

MERDİVENDEN DÜŞTÜ

Merdivenden düşerek yaralanan Fatih Yılmaz, Evimde oturuyordum. Işıklar birden yanıp yanıp sönmeye başladı, sonra da elektrik kesildi. Evin içine duman dolunca kedimi alarak dışarı çıkmak istedim. Kedim kaçtı gitti. Bir süre onu aradıktan sonra bulamayınca evden çıktım. Karanlıkta merdivenden inmeye çalışırken tökezleyip düştüm” dedi.

PENCERENİN DEMİR KORKULUKLARINI KIRARAK KURTARDILAR

Yangını fark ederek binadaki komşularını uyaran Ufuk Toprak, İşten dönmüştüm. Binanın önüne gelince dumanları fark ettim. Komşulara ve itfaiyeye haber verdim. Ev arkadaşım içeride mahsur kaldı. Pencerenin demirini kırarak onu ve köpeğimizi dışarı çıkardık” diye konuştu.

Gündem - 19:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.