Son dakika… İstanbul’da kar yağışı başladı!

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu raporlarına göre, “Hava sıcaklıkları düşerken kar yağışının bugün İstanbul’da da yer yer kendini …
Gündem - 22 Aralık 2021 12:57 A A

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu raporlarına göre, “Hava sıcaklıkları düşerken kar yağışının bugün İstanbul’da da yer yer kendini göstermesi bekleniyor” açıklaması yapmıştı.İstanbul için uyarıları yapılan kar yağışı şehrin bazı noktalarında kendini göstermeye başladı.

Özellikle şehrin güney kıyılarında güneşli hava sürerken, kuzeyde ve yüksekte kalan semtlerde aralıklarla kar yağışı görülüyor. Kar yağışının gece saatlerinde kuvvetini artıracağı tahmin ediliyor. Kar yağışı Mecidiyeköy’de başladı.

ŞİŞLİ’DE KISA SÜRELİ KAR YAĞIŞI

Şişli’de de kısa süreli kar yağışı etkili oldu. Dakikalarca etkili olan kar yağışı, yerini güneşli havaya bıraktı.Birkaç dakikalığına etkili olan kar yağışı cep telefonu kameralarına yansıdı. Ümraniye, Beykoz’da da kar etkisini gösterdi.

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Prof. Dr. Şen, “İstanbul’da yağmur ve karla karışık yağmur, Anadolu yakası kuzey kesimlerinin yüksekleri kar olabilir. 6 C.

“Bugün İzmir, Manisa, Hatay, Ş. Urfa ve Mardin Yağmurlu, Kocaeli, Sakarya, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer yoğun kar’ dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu (Adıyaman hariç)ile İzmir, Isparta, Burdur ve Hatay çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların İzmir, Manisa, Hatay, Ş. Urfa ve Mardin çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışlar…

Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağış, Batı Karadeniz’in kıyı kesimleri, Kocaeli, Sakarya, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Bu gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, iç ve batı kesimlerde batı ve güneybatı, doğu kesimlerde güneyli yönlerden, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da güney ve güneydoğu yönlerden, hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Gündem - 12:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.