VALENTINO’NUN SONBAHAR 2022 COUTURE KOLEKSİYONU ROMA’DA GÖSTERİLECEK

Valentino yeniden Kreatif Direktör Pierpaolo Piccioli’nin köklerine iniyor! Sonbahar 2022 Haute Couture defilesini Roma’da gerçekleştirmeye …
Moda - 13 Nisan 2022 12:15 A A

Valentino yeniden Kreatif Direktör Pierpaolo Piccioli’nin köklerine iniyor! Sonbahar 2022 Haute Couture defilesini Roma’da gerçekleştirmeye hazırlanan Valentino, şovun 8 Temmuz’da moda evinin merkezine ve İspanyol Merdivenleri’ne yakın olan Piazza Mignanelli’de gerçekleşeceğini duyurdu. “Roma her şeyin başladığı yer, hayat, insanlar, hikayeler ve kişilikler,” diyerek Women’s Wear Daily’e konuşan Piccioli, “Tıpkı buranın dünyaya ait olduğu gibi biz de buraya aitiz ve Valentino’ya,” diye ekledi.

İtalyan başkentinin Belediye Başkanı Roberto Gualtieri, Valentino ve Roma şehri tarafından yayınlanan ortak bir bildiride, “Benzersiz olduğunu ilan eden bir moda şovuyla Roma’ya dönüşü için Maison Valentino’ya teşekkür etmek istiyorum. Mimari ve sanat harikaları ile bu şehir, Roma’da kurulan ve İtalyan değerlerini tüm dünyaya taşıyan İtalyan Maison de Couture tarzına ev sahipliği yapmak için en iyi mekan. Bu harika etkinlikle Roma, uluslararası moda sahnesinin merkezine geri dönüyor,” yazıldı. Valentino couture defilesinin tüm şehirde devam edecek aktivitelerin başlangıcı olacağını söyleyen Onorato, Roma’yı yeniden spot ışıkları altına almaya kararlı.

Genelde couture koleksiyonlarını Paris’te gösteren Valentino, daha önce de pandemi sırasında Sonbahar 2020 couture defilesini küçük bir grup editöre sunmuştu. Gösteride Nick Knight tarafından çekilen çarpıcı bir video ve ardından Mariacarla Boscono ve Vittoria Ceretti’nin tavandan sarkan salıncaklarda ve yüksek platformlarda giydikleri 15 beyaz elbise sergilenmişti.

Yine geçen sene Ocak ayında İtalya’daki pandemi dalgasıyla couture şovunu dijital olarak yayınlayan Piccioli, sonunda fiziksel ve görkemli bir defileye geri dönüş yapıyor. Valentino’nun hjem Piccioli hem de Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlandığı zamanlarda Roma’daki Piazza Mignanelli, Roma ile bağları vurgulayan “Mirabilia Romae Diffused” sergisi ile aynı zamana denk geldiği için Valentino’nun Sonbahar 2015 defilesinin yeri de olmuştu.

Moda - 12:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.